Официјално: Златан останува во Милан – 7 милиони евра за сезона!
  Објавено на
share

Официјално: Златан останува во Милан – 7 милиони евра за сезона!

 Златан Ибрахимовиќ официјално го продолжи договорот со Милан до јуни 2022 година, во зделка за која италијанските медиуми тврдат дека ќе заработи 7 милиони евра.

Договорот на 39-годишниот Швеѓанец требаше да заврши на 30 јуни, и сега тој останува и до својот 40-ти роденден кај „росонерите“.

Ова е втор период на престој во Милан за Ибрахимовиќ по тој од 2010 до 2012 година, откако се врати во клубот во јануари 2020. Оттогаш тој стана еден од клучните играчи на клубот со вкупно 130 настапи, 84 гола и 32 асистенции во дресот на „росонерите“ (во двата периоди).

#SempreMilan #ReadyToUnleash

 КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани