НИКОЛОСКИ: ЗАЕДНО СПЛОТЕНИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ВО ОВАА БОРБА ЗА МАКЕДОНИЈА!
  Објавено на
share

 НИКОЛОСКИ: ЗАЕДНО СПЛОТЕНИ ЌЕ УСПЕЕМЕ ВО ОВАА БОРБА ЗА МАКЕДОНИЈА!

 

Заедно сплотени ќе успееме во оваа борба за Македонија, порача потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски по семакедонскиот протест на кој се бараше правда за уставобранителите.

Денеска пред Владата и Собранието се побара слобода за уставобранителите кои се осудени за тероризам. Илјадници граѓани излегоа на скопските улици да го искажат своето незадоволство.

Протест за слобода и правда!

Македонскиот народ го крева гласот против НЕПРАВДИТЕ и ОБЕЗЛИЧУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА! Заедно сплотени ќе успееме во оваа борба за МАКЕДОНИЈА! Македонија е горда и достоинствена!, напиша Николоски.
КОМЕНТАРИ
Copyright Jadi Burek © 2013 - сите права се задржани